Ακόμη ένα άκρως επιτυχημένο συνέδριο της UNICERT έλαβε χώρα στις 12 & 13 Νοεμβρίου στο Ξενοδοχείο «ΤΙΤΑΝΙΑ». Το 1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Συνεργατών, τίμησαν με τη παρουσία τους εκπρόσωποι της Διοίκησης, διακεκριμένοι καθηγητές και ακαδημαϊκοί του Πανεπιστημίου καθώς επίσης και συνεργάτες (επικεφαλείς των νομών) σχεδόν από ολόκληρη την επικράτεια. Κατά τη διάρκεια των διεργασιών της πρώτης ημέρας, έλαβαν χώρα παρουσιάσεις των σχολών και των προγραμμάτων του Πανεπιστημίου (ορισμένες από τις οποίες έγιναν και εξ αποστάσεως από καθηγητές στη Κύπρο), όπου οι σύνεδροι είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν αναλυτικά σχετικά με όλες τις εξελίξεις γύρω από αυτά και να επιλύσουν σημαντικές απορίες σχετικά με τη δομή, τη διάρθρωση και τους σκοπούς αυτών. Οι διεργασίες της δεύτερης ημέρας ξεκίνησαν με τη παρουσίαση των υπόλοιπων προγραμμάτων σπουδών ενώ στη συνέχεια η συζήτηση περιστράφηκε γύρω από θέματα που αφορούν στη κουλτούρα και τη φιλοσοφία του δικτύου καθώς επίσης και σε θέματα προβολής και προώθησης, με παρέμβαση του διακεκριμένου ακαδημαϊκού του Ο.Π.Α. (πρώην ΑΣΟΕΕ) κου Πανηγυράκη Γεώργιου. Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας frederick.edu.gr, στην ενότητα “Νέα”